Kamenná prodejna ve Dvoře Králové n.L. je v běžném provozu.

Růže

Výtažky z růže mají nezastupitelné místo v kosmetice. Je v nich totiž ukryto přes 300 účinných složek přispívajících k obnově buněk a tudíž zpomalujících stárnutí. Kromě toho růže uklidňuje a desinfikuje pleť, je silným antivirotikem, má antibakteriální, antivirové, antimikrobální a antimykotické účinky. Prokázán byl rovněž protizánětlivý účinek a účinek snižující bolest. Kosmetika s olejem z růže je vhodná zejména pro suchou pokožku, citlivou s rozšířenými cévkami.

Růže v podrobnostech

Růže patří mezi královny květin. Je symbolem ženskosti, ale také lásky a vášně. Ne nadarmo byla ve starém Řecku růže zasvěcena bohyni lásky a krásy Afrodité. Ostatně každá barva růže symbolizuje něco jiného. Rudou růží obdarovává zamilovaný muž svou milovanou. Žlutá růže je symbolem přátelství či platonické lásky. Růžové růže značí nevinnost a často se jimi při různých příležitostech obdarovávají právě velmi mladé dívky. Oranžová barva růže má význam na pomezí rudé a žluté barvy může znamenat touhu po něčem víc než jen přátelství. Bílá růže vyjadřuje čistou nevinnost, a proto se také velmi často objevuje ve svatebních kyticích. Nicméně v také v kosmetice má svoje nezastupitelné místo.

Účinky růže v kosmetice

Růže má pro naši pokožku hned několik příznivých účinků. Je vhodná pro všechny typy pleti, zejména pak si jí zamiluje pokožka citlivá, která má sklony k alergickým reakcím a to proto, že jedním z účinků růže je její schopnost zklidnit a zjemnit pokožku. Je velmi jemná a šetrná a nevyvolává napětí nebo zarudnutí pokožky. Kosmetika s výtažky z růží pokožku naopak zvláčňuje, hydratuje, pomáhá k rychlejší regeneraci, tonizuje a vyživuje. 
Růže dodává pokožce svěží a mladistvý vhled. Zmírňuje drobné vrásky a pomáhá navrátit pleti elasticitu. Pokud máte zejména citlivou, suchou, dehydrovanou pokožku, bude pro vás záchranou a skvělým pomocníkem. Pomáhá totiž velmi vysušené pokožce najít rovnováhu a potřebnou výživu. Je skvělým pomocníkem v případě, že vás trápí popraskané či rozšířené cévky na pokožce.

 

Kosmetika

partnerské weby

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace