Sprchové kouty

Sprchové kouty jsou charakteristické tím, že vždy mají zadní stěny a většinou nemají strop. Sprchový box se tedy standardně skládá ze zadních stěn, sprchové zástěny, vaničky a sifonu.

 


Výbava sprchového boxu je velice jednoduchá a praktická, součástí je páková baterie a to buď externí nebo interní. Nelze říci, co je lepší, obojí systém je odzkoušený a má své výhody. Externí baterie je klasicky v rozteči 150mm a lze naprosto jednoduše v případě potřeby vyměnit. Interní, zabudovaná baterie zase zabírá v prostoru méně místa. U některých druhů sprchových boxů je ve výbavě i posuvná tyč s ruční sprchou nebo např. sedátko. Vaničky jsou nabízeny jak nízké tak hluboké s integrovanými sprchovými sedátky. Vaničky jsou z pevného materiálu a mají vždy pod sebou kovovou konstrukcí, nehrozí tak prošlápnutí. Součástí je vždy sifon.


Námi nabízené sprchové boxy jsou vždy kompletně v bezpečnostním kaleném skle. Sklo je tvrzené a velice odolné proti nárazu, v případě rozbití se tříští na tisíce neostrých kousků a nemusíte se tedy bát klasických ostrých střepů. U nás nezakoupíte plastové sprchové boxy, které se prodávaly dříve (byla to opravdu hrůza:) ). Zadní stěny jsou neprůhledné, není tedy vidět propojení boxu s přítokem vody a je za nimi vždy dostatečný prostor pro hadičky. Sprchová zástěna je taktéž v bezpečnostním skle s úpravou proti usazování nečistost. Tato úprava je vynikající ovšem není pochopitelně samospásná, proto během užívání doporučujeme čistit vnitřní skla speciálním přípravkem z naší nabídky. Box zevnitř nastříkejte přípravkem, rozetřete hadříkem a spláchněte tekutou vodou a nebudete se stačit divit, jak jednoduchá může být údržba sprchového boxu. Pakliže chcete dobu potřeby čištění protáhnout lze použít anticalc, stejný postup jenom necháte deset minut působit a opět spláchnete vodou, na sklech se vytvoří film, po kterém voda krásně stéká a neusazuje se.

 

                                            


Profily jsou hliníkové a antikorozní úpravou, většinou v matném chromovém provedení. Jejich provedení je velice kvalitní a jsou bytelné a pevné. Stejně tak madla na otevírání dveří.
Naše sprchové boxy jsou stabilní volně stojící kabiny na sprchování. Jsou bytelné, netřesou se při otevírání dveří a nelze je srovnávat s nabídkou v hobby marketech. Samozřejmostí je pěkné provedení celkové, ale i detailní. K propojení sprchového boxu s přítoky teplé a studené vody doporučujeme 1m dlouhé pancéřované hadice, tak aby šel box v případě potřeby odsunout od zdi. Box je volně stojící a nijak se nekotví ke zdi, což je jeho další nespornou výhodou, jelikož ho lze v budoucnosti naprosto bezproblémově a beze stop vyměnit.


Samozřejmostí jsou již vyklápěcí ložiska, která lze jednoduše vycvaknout a “vysadit” zespodu celý díl, pod kterým lze pak krásně a jednoduše uklidit a vše vytřít. Jediná péče o sprchový box spočívá právě v údržbě ložisek. Doporučujeme speciální přípravek na údržbu ložisek. Stačí jednou za dva měsíce prostříknout ložiska a voda je z ložisek odpuzována a nehrozí tak jejich koroze.
Montáž sprchového boxu není nijak náročná. Důležité je díl k dílu “slepit” speciálním silikonem, doporučujeme zezadu, tak aby uvnitř boxu nebyl silikon znatelný. Pak Vám bude sprchový box po mnoho let dobrým služebníkem.