Jak si správně vybrat koupelnový nábytek

Jak si správně vybrat koupelnový nábytek

Koupelna se již dávno nevnímá jako místnost s nejnutnějším vybavením pro očistu těla. Koupelna je dnes místem, kde člověk relaxuje po dlouhém dni a dopřeje si v ní čas věnovaný pouze sám sobě.
Vhodně vybraný koupelnový nábytek dotváří a harmonizuje celkový vzhled koupelny a není dobré ho podcenit.

V první řadě je dobré si uvědomit, že je koupelnový nábytek především praktickým vybavení koupelny, bez kterého je těžké se obejít. Sofistikovaný koupelnový nábytek disponuje mnoho úložnými prostory, které jsou v koupelně v podstatě nepostradatelné a to zejména v případě žen, i když v dnešní době nás již muži směle dohánějí :) To je jeden z hlavních důvodů, proč se vždy budu přiklánět ke koupelnovému nábytku a ne k vyzděným pultíkům či deskám, které mají sice skvělý design, ale jejich praktické užití je v podstatě na nule.

Styl

Dále je dobré nahlédnout na koupelnu jako na celek a ujasnit si směr a styl ve kterém má být koupelna vybavena. Dávám-li přednost ostřejším a hranatějším tvarům vždy budu koukat spíše po „hranatém“ nábytku s obdélníkovým tvarem umyvadla. Naopak tíhnu-li více ke klasice nebudu se bránit klasickým umyvadlům s „bříšky“. Naštěstí dnes je již možné si vybrat i s nadčasových tvarů nábytkových umyvadel, které lehce splynou s takřka s každým stylem.

Barva

Co se týče barev nábytku, zde záleží na každém, jaké má cítění, protože nejdůležitější je, aby se ve své koupelně vždy cítil dobře zákazník, nikoli designér :) Ale i v tomto případě bych pro Vás pár rad měla. Klasika nad klasiky je v koupelně bílá barva, která zkrátka pro svou čistotu a jednoduchost do koupelny patří a mimo jiné zde máte jistotu, že Vás zaručeně neomrzí a hlavně se hodí ke všemu. V podstatě základ koupelny je takřka vždy v bílé, počínaje vanou a konče sanitární keramikou, tak zde záleží na Vás zda je lepší bílou linii rozbít anebo ji nechat příjemně ladit.


Naší specialitou je úžasný nábytek, jehož dominantou je bílý lesk a dotváří ho decentní jednoduché detaily dřeva nebo barvy. Např. série Liga, Valencia nebo Senator.

Pravdou je, že v posledních letech se velkým konkurentem bílé stává černá a ani proti kombinaci těchto dvou barev nelze nic namítat, právě naopak. Jenom bych zde upozornila na větší náročnost péče o černou barvu jako takovou. V nabídce nábytku máme také úžasné „barevné“ barvy, jako je červená, dark melon, indigo atd., které jsou opravdu špičkové a navíc na skvělém povrchu nábytku a leckdy jim zkrátka nelze odolat, čemuž odpovídá i velký zájem zákazníků a to zejména o zcela favoritní série Vanessa. Zde bych doporučila střídmost v ostatním vybavení koupelny, jako je např. jednoduché obložení koupelny, kde potom barevný nábytek krásně vynikne a stává se tak luxusní dominantou Vaší koupelny.
Nelze nezmínit nábytek v dekoru dřeva, protože ten směle dohání klasickou bílou barvu a v tomto případě se opravdu nelze divit, protože až si prohlédnete např. série Bronx a Queen, těžko odoláte. Navíc dnes je velmi pěkným trendem obkládat koupelny do dekoru dřeva v kombinaci s velkoformátovými bílými obklady a tento nábytek je k této kombinaci jako stvořený.

V některých sériích je dominantní právě i kombinace materiálů a barev, což z nich činí unikát, který vypadá v decentně zařízené koupelně velmi luxusně a zájem o ně je opravdu velký. Např. série Malta nebo Broadway patří mezi nejoblíbenější.

Kapitolou, kterou je třeba také zmínit je provedení nábytku v lesku a v matu. Lesklého nábytku máme větší výběr, což je dáno větším zájmem zákazníků a i precizním zpracováním finálních úprav povrchů skříněk. Ovšem v nabídce máme i matné série, které jsou velmi zajímavé a nevšední, čímž Vaši koupelnu pozvednou a dotvoří ji tak trochu jinak.

Velluto_2_Post (2)

Provedení

Z praktických rad ohledně výběru nábytku je bezesporu dobré zmínit provedení koupelnového nábytku, který je vyráběn buď jako stojací nebo závěsný. Poslední dobou se oblibě velmi těší závěsný nábytek a to díky své praktičnosti, kdy lze úklid koupelny provést opravdu velmi jednoduše a zejména stírání podlahy je díky tomu nekomplikované a jednoduché. Stojací nábytek je proveden buď na klasických chromových nožičkách nebo na designových stojnách.
Některé série jsou dokonce vyrobeny jako univerzální, jak závěsné, tak stojací. Takže např. u série Manhy máte čas na rozmyšlenou do poslední chvíle nebo je zde prostor i pro změnu.

Když tuto celou problematiku shrnu, je vždy dobré usadit se na jednotném stylu a barvě, vybrat si konkrétní sérii nábytku a držet se této jedné designové série,
tak aby k sobě nábytek hezky ladil a působil harmonicky. Kombinování sérií tedy nedoporučuji. Výjimkou jsou zrcadla a zrcadlové galerky (skříňky), které jsou pro kombinaci s jednotlivými sériemi nábytku přímo určené.

A nyní nezbývá než popřát ten nejlepší možný výběr.

Klára ve spolupráci s kočkou AploMačkou.
Aplomo

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení