Kamenná prodejna ve Dvoře Králové n.L. je v běžném provozu.

Levandule

Levandule má velké množství hojivých účinků. Má uklidňující a uvolňující účinky, zmírňuje silné emoce a nervové napětí, pomáhá i při nespavosti a bolestech hlavy.

Levandule v podrobnostech

Uvolňující se aromatické silice z levandule jsou tou nejlepší hojivou mastí.
Již v minulosti různé polštářky, pytlíčky plněné sušenými květy levandule byly pomocí při nespavosti, bolesti hlavy, smutku. 
Polštáře naplněné květy levandule uvolňují a ulehčují usínání.
Populární jsou éterické oleje, mohou se používat do aromalamp nebo jako přísady do relaxačních koupelí, do mýdel, tělových krémů a olejů, sprchových gelů, šampónů.
Levandulová koupel zlepšuje krevní oběh a celkově oživuje organismus. Svoji oblíbenost mají i ve formě sušených směsí bylinek (potpourri) různě umisťovaných v ozdobných nádobách, koších a naaranžované po domě.
Levandule se může aplikovat na kůži, chrání pokožku před množením zhoubných mikroorganismů. Dobrých výsledků dosahuje při užití na akné a ekzémy.
Levandulové oleje prostřednictvím masáže uvolňují a relaxují svaly a napomáhají od revmatických bolestí, potírají se tímto olejem i natržené svaly a vykloubeniny.
Olej léčí i vředy, infekční rány, povrchové záněty. Je výborná proti rozličným mykózám. Levandule zahání obtížný hmyz, jako jsou mouchy a komáři.

partnerské weby

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace